2024 m. birželio 19 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Mūsų miesteliai

Mūsų miesteliai

Utenos rajone yra aštuoni didesni miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos. Šie miesteliai taip pat yra ir seniūnijų centrai.

( Balsų 5 )

herbas vyzuonos Vyžuonos – miestelis Utenos rajone, prie Vyžuonos upės (kairysis Šventosios intakas), 1 km į šiaurės rytus nuo kelio 118 Kupiškis–Utena. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje yra Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčia (pastatyta 1406 metais), Vytauto paminklas (ant Kartuvių kalno), senosios žydų kapinės, paštas (LT-28030), kultūros namai (nuo 1951 metų), Vyžuonų pagrindinė mokykla, vaikų darželis, biblioteka (nuo 1945 metų), ambulatorija, girininkija, Vyžuonų dvaro liekanos.

Vyžuonų ozas yra Čerioškavietėje. Pietryčiuose telkšo Lydekis. Gamtos paminklas – Vyžuonų akmuo su "dubeniu". Miestelio prieigose nuo seno yra medinė žalčio Vyžo rodyklė. Prie miestelio yra Vyžuonų viensėdis.

( Balsų 4 )

herbas uzpaliai Užpaliai – miestelis Utenos rajono šiaurėje, abipus Šventosios upės. Seniūnijos centras, 3 seniūnaitijos (Aukštuolių, Centro, Užtiltės).

Miestelyje stovi Užpalių Švč. Trejybės bažnyčia, pastatyta 1898 metais, šalia jos stovi paminklas Šv. Florijonui, Užpalių Šv. Nikolajaus cerkvė (nuo 1872 metų) su varpine, yra Užpalių gimnazija, biblioteka (nuo 1945 metų), paštas (LT-28033), išlikę kai kurie dvaro pastatų ansamblio (XIX amžiaus) pastatai, vandens malūnas. Veikia "Dausuvos" muziejus, Viktorijos Jovarienės važiuoklių ir pakinktų muziejus. Miestelis garsus linininkystės tradicijomis.

Gamtos paminklai – Krokulės šaltinis, Konglomerato atodanga. Apylinkėse stūkso Užpalių, Šeimyniškių, Lygamiškio piliakalniai.

( Balsų 6 )

herbas tauragnai Tauragnai – miestelis Utenos rajone, į rytus nuo Utenos, šalia Tauragno ir Labės ežerų. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje veikia Eugenijos Šimkūnaitės pagrindinė mokykla, biblioteka (nuo 1945 metų), krašto muziejus, paštas (LT-28012), Tauragnų Šv. Jurgio bažnyčia (pastatyta 1969 metais).

Iškart į rytus nuo miestelio plyti Aukštaitijos NP, kurio teritorijoje stūkso Tauragnų ir Taurapilio piliakalniai. Gretimame Politiškių kaime eksploatuojamas žvyro telkinys. Greta miestelio įsikūręs ir Tauragnų kaimas.

( Balsų 5 )

herbas sudeikiai Sudeikiai – miestelis Utenos rajone, į šiaurės vakarus nuo Utenos, Alaušo pietinėje pakrantėje. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje yra Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (pastatyta 1825 metais), Sudeikių pagrindinė mokykla, biblioteka (nuo 1951 metų), paštas (LT-28039), kultūros centras (su šachmatų aikštele), kempingas. Miestelyje yra 11 gatvelių. Stūkso 3 Sudeikių akmenys su "dubeniu" (archeologijos paminklai). Yra poilsiavietė ir kempingas, V. Leipuvienės kaimo turizmo sodyba.

1779 metais Bikuškio dvaro valdose Stanislovas Augustas leido įkurti Sudeikių miestelį, kuriam suteikė turgaus ir prekymečių privilegiją. 1806 metais pastatyta pirmoji Sudeikių bažnyčia.

( Balsų 6 ) herbas saldutiskis

Saldutiškis – miestelis Utenos rajone, šalia geležinkelio ir plento 111 Utena–Kaltanėnai–Švenčionys. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje yra Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (pastatyta 1928 metais), Saldutiškio pagrindinė mokykla, biblioteka (nuo 1940 metų), paštas (LT-28018), išlikęs Saldutiškio dvaro parkas.

Pro Saldutiškį eina Vilniaus–Utenos geležinkelio linija (anksčiau Panevėžio–Švenčionėlių siaurasis geležinkelis; iki XX amžiaus devintojo dešimtmečio vidurio siaurojo geležinkelio vagonas, nukeltas nuo bėgių, buvo naudojamas kaip Saldutiškio geležinkelio stoties pastatas).

( Balsų 4 )

herbas leliunaiLeliūnai – miestelis Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, prie kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis , 13 km į pietvakarius nuo Utenos. Seniūnijos, parapijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje stovi Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčia (pastatyta 1905 metais), yra Leliūnų pagrindinė mokykla, Leliūnų biblioteka (įkurta 1945 metais), paštas (LT-28027), tautodailininko Vytauto Valiušio keramikos muziejus, Leliūnų dvaro rūmai.

Pro miestelį teka upė Asiūklė. Yra mitologijos paminklas – Leliūnų akmuo su dubeniu. Miestelį supa Leliūnų kaimas.

( Balsų 7 )

herbas kuktiskes Kuktiškės – miestelis Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, šalia kelio 111 Utena–Kaltanėnai–Švenčionys, 12 km į pietryčius nuo Utenos. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje stovi Kuktiškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (pastatyta 1890 metais), yra Kuktiškių pagrindinė mokykla, paštas (LT-28021), biblioteka (nuo 1945 metų), ŽŪB "Striupys".

Per Kuktiškes į Galuonio ežerą teka Vyžinta, prateka Kuksa. 2 km į pietus nuo Kuktiškių yra Dumblio ežeras, į pietvakarius – Alksno ežeras. Pro Kuktiškes eina geležinkelis Utena–Švenčionėliai, plentas į Kaltanėnus. 2 km į pietus nuo miestelio yra Labanoro regioninis parkas. Stūkso Kuktiškių akmuo su dubeniu. Prie miestelio yra ir Kuktiškių kaimas.

( Balsų 3 )

herbas daugailiai Daugailiai – miestelis Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, prie kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 18 km į šiaurės rytus nuo Utenos. Seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miestelyje stovi Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia (pastatyta 1883 metais), yra Daugailių pagrindinė mokykla (nuo 1988 metų joje veikia krašto muziejus), paštas (LT-28042), ambulatorija, vaikų darželis, kultūros centras, Utenos biblioteka (nuo 1945 metų).

Miestelio šiaurės vakariniame pakraštyje telkšo ežeras Indrajai. Plentais pasiekiami Utena, Zarasai, Dusetos.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 65

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka