2024 m. liepos 18 d. ketvirtadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Projektai Utenoje Prekybos paskirties pastato statybos projektas
( Balsų 1 )

Prekybos paskirties pastato statybos projektasTechninio projekto pavadinimas: Prekybos paskirties pastato Kupiškio g. 54, Utenoje, statybos projektas. Statybos geografinė vieta: Kupiškio g. 54, Utenos miestas. Statinio paskirtis: prekybos paskirties pastatai (7.3). Statytojas: UAB „AVEVA". Projektuotojas: UAB „Priedanga". Projekto vadovas ir autorius: Julius Volungevičius.

Sklypo apibūdinimas.

Sklypas kuriame prekybos centro statyba yra 38054 m² dydžio. Pagrindinė naudojimo paskirtis - kita. Naudojimo būdas - komercinės paskirties objektų teritorijos.

Sklypas šiuo metu nenaudojamas ir apžėlęs veja.

Sklypo reljefas nežymiai kintantis.

Sklypas ribojasi su neužstatytu žemės ūkio paskirties sklypu ir su visuomeninės paskirties sklypu priklausančiu Lietuvos Respublikai. Iš kitų pusių Kupiškio ir Aukštakalnio gatvės.

Detaliuoju planu sujungtuose sklypuose buvo numatoma didelių prekybos pastato ar pastatų komplekso statyba. Leidžiama iki 20000m² bendrojo ploto 1-2 aukštų statinių statyba.

Sklypo sutvarkymas.

Rengiant detalųjį planą 2008 metais buvo sujungti du sklypai tam, kad būtų galima statyti didelį prekybos pastatą arba kelių pastatų kompleksą. Tačiau, šiuo metu, statytojas nusprendė vystyti projektą trim etapais.

Projektiniuose pasiūlymuose pateikti sprendiniai pirmo etapo statybai ir dviejų vėlesnių statybos etapų sklypo užstatymo studija.

Pirmuoju statybos etapu projektuojama ~3300m² bendro ploto maisto ir kitų smulkių buitinių prekių parduotuvė. Jos prekybinis plotas būtų apie 2600 m².

Antrame statybos etape galėtų būti statoma didesnė ~5600m² bendro ploto parduotuvė. Joje suplanuota statybinių prekių parduotuvė.

Trečias galimas statybos etapas ~3300m² bendro ploto prekybai įvairiomis kitomis prekėmis (elektronikos, buitinės technikos) arba įrengti plotai smulkių prekybos įmonių nuomai.

Pagal prekybos pastatų prekybos patalpų plotą skaičiuojamas ir norminis automobilių parkavimo vietų skaičius. Sklype galima sutalpinti apie 330 automobilių parkavimo vietų. O tai patenkintų reikalavimus statant iki 9700m² prekybinio ploto statinius ir tai būtų apie 12500m² viso bendrojo ploto pastatai. Detaliajame plane leidžiamo 20000m² bendrojo ploto statinių pasiekti nepavyks. Statant statinius etapais, prie jų, pagal poreikį, būtų įrengiamos ir automobilių parkavimo vietos.

Numatoma pastatus projektuoti taip, kad būtų galimybė juos blokuoti ir patekti iš vieno į kitą. Pagrindiniai įėjimai į pastatus projektuojami iš Kupiškio g. pusės kur planuojamos ir automobilių parkavimo aikštelės.

Aplink pastatus projektuojami pėsčiųjų takai ir ūkiniai privažiavimai.

Pagal detaliojo plano reglamentą, numatoma apželdinti ne mažiau kaip 15% sklypo ploto. Žalia juosta paliekama tarp Kupiškio g. ir automobilių parkavimo aikštelės, bei Šiaurinėje sklypo dalyje, kur paklota daug miesto magistralinių inžinerinių tinklų, nes ant jų statyba negalima. Numatoma pasodinti kelias grupes naujų medžių ten kur nėra inžinerinių tinklų.

Sklypų vertikalus žemės planavimas beveik nekeičia esamo reljefo.

Transporto judėjimas.

Į sklypą projektuojamas įvažiavimas iš Aukštakalnio gatvės. Pro šį įvažiavimą pateks ir lengvieji automobiliai ir aptarnaujantis sunkusis transportas. Numatoma įrengti platesnį įvažiavimą įvertinant perspektyvinį užstatymą sklype ir didesnį automobilių srautą.

Antrame statybos etape planuojama įrengti antrą įvažiavimą į sklypą iš Vilties gatvės, toje vietoje kuri buvo numatyta detaliajame plane. Šis papildomas įvažiavimas reikalingas antruoju ir trečiuoju etapu statomiems pastatams kaip pagalbinis ūkinis įvažiavimas.

Tais pačiais keliais į teritorija paklius priešgaisriniai automobiliai.

Poveikis aplinkai.

Projektuojamo prekybos centro veiklos poveikis aplinkai minimalus. Automobilių parkavimo aikštelės ir ūkinio kiemo aikštelės paviršiniai vandenys surenkami ir valomi specialiuose įrenginiuose. Pakuotės ar kitokių atliekų išvežimui sudaromos sutartys su specialios paskirties įmonėmis. Papildomų triukšmo šaltinių neatsiras.

Iki artimiausių pastatų kaimyniniuose sklypuose daugiau kaip 100m.

Projektuojamas pastatas.

Naujai projektuojamas pastatas vieno aukšto ~3300m² bendro ploto, 7m aukščio. Pastato paskirtis prekybinė. Pastate įsikurs maisto ir k.t. smulkių buitinių prekių parduotuvė, vaistinė, kavinė.

Pastato architektūrinė išraiška būdinga šio laikmečio prekybos statiniams. Fasadų apdaila: akmens plokštės, aukšto spaudimo laminato (HPL) fragmentai, skarda.

Parduotuvės vidaus apdailai numatoma naudoti gipso kartoną, berėmio stiklo konstrukciją, įvairių tipų pakabinamas lubas.

Inžinieriai tinklai.

Pastato inžineriniai tinklai: vandentiekis, buitinės ir lietaus nuotekos, elektros tinklai, ryšiai, jungiami prie miesto inžinerinių tinklų pagal prisijungimo sąlygas. Inžinerinių tinklų trasavimas numatomas toks kad liktų galimybė statyti statinius antruoju ir trečiuoju statybos etapu.

Viduje pastato projektuojama mechaninės ventiliacijos, dirbtinio apšvietimo sistemos. Paviršinis vanduo nuo automobilių aikštelės surenkamas ir valomas naftos gaudyklėse ir išleidžiamas į miesto lietaus kanalizaciją. Jokios pašalinės ūkinės veiklos pastate nenumatoma. Papildomų taršos šaltinių nebus.

Prekybos paskirties pastato statybos projektas Prekybos paskirties pastato statybos projektas Prekybos paskirties pastato statybos projektas

Prekybos paskirties pastato statybos projektas Prekybos paskirties pastato statybos projektas

Informacijos šaltiniai: tekstas, foto - Utenos rajono savivaldybė 2017-01-18.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 119

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka