2024 m. birželio 12 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Projektai Utenoje Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas
( Balsų 1 )

Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektasTechninio projekto pavadinimas: Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis J. Basanavičiaus g. 108D, Utenoje, statybos projektas. Statybos geografinė vieta: J. Basanavičiaus g. 108D, Utenos miestas. Statinio paskirtis: paslaugų paskirties pastatas (8.4.), prekybos paskirties pastatas (8.3.). Statytojas: Dalia Černiauskienė ir Kęstutis Černiauskas. Projektuotojas: UAB „Romas ir Virgis". Projekto vadovas: architektė Lolita Šeduikytė.

Projektinių pasiūlymų sprendiniai

Sklypo planas. Projektuojamas paslaugų ir prekybos paskirties pastatas su administracinėmis ir personalo patalpomis. Planuojamos statybos sklypas yra Utenos miesto pramonės rajono prieigose, prie charakteringos Utenos miesto ir rajono savivaldybės teritorijos komunikacijos - valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis (Utenos mieste J. Basanavičiaus g.). Iš dviejų pusių: pietų-rytų ir rytų-šiaurės planuojama teritorija ribojasi su gatvėmis (J. Basanavičiaus g. ir J. Basanavičiaus g. skersgatvis, šiaurės-vakarų pusėje - automobilių stovėjimo aikštelė, vakarų-pietų pusėje žemės sklypas (J. Basanavičiaus g. 106 C)), toliau lengvosios pramonės ir metalo gaminių pramonės įmonės. Sklypo reljefas sąlyginai lygus (reljefo izolinijų reikšmės 121.57-120.92), teritorija ir prieigos sutvarkytos, sklypo plane numatoma pėsčiųjų zona (šaligatviai aplink pastatą, kieme), automobilių stovėjimo vietos, apšvietimas, įvažiavimas nuo J. Basanavičiaus g. skersgatvio.

Sklype numatomas norminis (reglamentuotas) automobilių stovėjimo vietų skaičius - 5 vietos, tame skaičiuje viena vieta ŽN automobiliui. Automobilių statymas lankytojų automobiliams galimas prie objekto sklypo esamoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie J Basanavičiaus g. skersgatvio įvairaus dydžio automobiliams (prie vakarų-šiaurės sklypo ribos). Pertvarkoma kelio servituto „S" (pėsčiųjų takas 1,50 m pločio) vieta - įrengiamas prie vakarų-pietų sklypo ribos tarp ribos posūkio taškų 7, 8, 9, 10 iki esamo šaligatvio prie ribos tarp posūkio taškų 10, 1, 2. Naujas užstatymas bus darnoje su gretimomis užstatytomis miesto pramonės teritorijomis.

Dviejų aukštų pastatas. Numatyta, kad naujos statybos pastatui taikomas A energinio naudingumo reikalavimas. Pastato energinio naudingumo projektavimui naudojamas STR 1.01.09:2012 „Pastatų energinis naudingumas. Energinio naudingumo sertifikaviimas" (Žin., 2012, Nr. 99-5071) nurodytas skaičiavimo metodas.

Pamatai - gręžininiai, laikančios konstrukcijos, atitvaros - mūro sienos (tikslių matmenų blokeliai 200-300mm), vidaus pertvaros/atitvaros - gipso kartono sistemos ir plytų ar blokelių mūrinys, gelžbetoninės kolonos, perdenginys - g/b perdangos plokštes, lubos - pakabinamos su komunikacijų kanalais, stogo dvišlaitė gegninė konstrukcija, stogo danga - ventiliuojama plieninė danga. Atitvaros šiltinamos fasadinėmis mineralinės vatos plokštėmis, ventiliuojamos ir aptaisomos fasadine viniline danga „Siding“ - „Auksinis ąžuolas" komponuojant su plieno lankstiniais.

Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis ir personalo patalpomis bendras plotas ~251.97m2 (ne mažiau 51% nuo visų, patalpų sudaro paslaugų ir prekybos paskirties patalpos, iki 49% - administracinės ir personalo patalpos), kuriose vienu metu gali būti ne daugiau kaip 30 žmonių. Sklypo plotas 2965m9, užstatymo tankumas 6% arba 179m2, užstatymo intensyvumas 12%, tūris ~1466m3.

Paslaugų ir prekybos paskirties pastate užtikrinama galimybė ŽN savarankiškai į juos patekti (durų slenkstis ne aukštesnis kaip 20mm), laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis. Visos įėjimo durys, taip pat ir visos durys pirmajame aukšte projektuojamos ne siauresnės nei 1 metro pločio.

Pastato atsparumo ugniai laipsnis ll, mažesniu kaip 15m. atstumu kitų pastatų nėra. Artimiausi požeminiai priešgaisriniai hidrantai J. Basanavičiaus g. prie pastatų: Nr. 114 B-H* (130m), Nr. 122-H143 (150m), Nr. 120-H257 (120m), tarp pastatų Nr. 114 Nr. 122-H142 (225m), iki numatomo gesinti pastato perimetro tolimiausio taško važiuojant gatve.

Objekto (14.30m. X 12.50m., H - 8.20m.) statybos sąlygos su minimaliais statybos mechanizmais nesudėtingos, gretimų sklypų/objektų eksploatacijai ir kitoms sąlygoms įtaka statybos metu minimali, eksploatacija neapsunkinama, kadangi visi pastato statybos darbai numatomi tik esamo sklypo ribose.

Inžineriniai tinklai. Numatomi visi būtini pastato eksploatacijai įvadiniai inžineriniai tinklai, vadovaujantis statytojo projektavimo užduotyje pateikiamomis prisijungimo sąlygomis ir NŽT sutikimu tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai:

 • Geriamas vanduo bus tiekiamas iš miesto centralizuotos vandentiekio tiekimo sistemos;
 • Buitinės nuotekos bus nuvedamos į miesto centralizuotus nuotekynės tinklus;
 • Elektros energija tiekiama iš miesto elektros tiekimo tinklų;
 • Šilumos energija gaminama autonominėje katilinėje darnoje su saulės kolektorių paruošiama energija, alternatyva - iš miesto centralizuotų šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų.
 • Lietaus ir sniego tirpsmo vandens nuotėkos nuvedamos į esamus miesto lietais nuotekų (KL) tinklus J. Basanavičiaus g. skersgatvyje, vertikalinio planiravimo darbai minimalūs (derlingojo dirvožemio nukasimas ir pamatų konstrukcijos įrengimas), aplinkinių teritorijų ir aikštelių sąlygos bus ne blogesnės kaip iki statybos.

Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas

Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas Paslaugų ir prekybos paskirties pastato su administracinėmis patalpomis statybos projektas

Informacijos šaltiniai: tekstas, foto - Utenos rajono savivaldybė 2016-11-30.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 122 ir narių 1

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka