2023 m. gruodžio 06 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Projektai Utenoje Paslaugų ir garažų paskirties pastatų, inžinerinių tinklų statybos ir sandėliavimo paskirties pastato kapitalinio remonto projektas
( Balsų 2 )

Paslaugų ir garažų paskirties pastatų, inžinerinių tinklų statybos ir sandėliavimo paskirties pastato kapitalinio remonto projektasTechninio projekto pavadinimas: Paslaugų ir garažų paskirties pastatų, inžinerinių tinklų statybos ir sandėliavimo paskirties pastato kapitalinio remonto Molėtų g. 100, Utenoje, projektas. Statybos geografinė vieta: Molėtų g. 100, Utenos miestas. Statinio paskirtis: paslaugų, garažų ir sandėliavimo paskirties pastatai (7.4; 7.7; 7.9). Statytojas: G. Bagdanavičiaus personalinė įmonė. Projektuotojas: UAB „Archimedija". Projekto vadovas ir autorius: Marius Kemzūra.

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

1. Esama situacija

1.1. Žemės reljefas

Sklypas yra prie kelio Utena - Vilnius (A14). Žemės reljefas sklype žemėja šiaurės vakarų kryptimi. Reljefas projektuojamoje teritorijoje sąlyginai lygus. Statybvietėje paviršiaus altitudės svyruoja apie 122,60 - 124,10.

1.2. Esami želdiniai

Statybos vietoje vertingų ir saugotinų želdinių nėra, kirtimai neplanuojami. Vadovautis „Želdinių apsaugos, vykdant statybos darbus, taisyklėmis“; „Želdynų įstatymu“; „Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklėmis“.

1.3. Ryšys su gretimu užstatymu

Šiuo metu sklype esantys statiniai: degalinė - (paž. plane 1E1p), kuro sandėlis - (paž. plane 6F1p), stoginė - (paž. plane 7l1g). Projektuojami degalinės (bus keičiama paskirtis) ir sandėlio kapitaliniai remontai, stoginės griovimo darbai.

Greta esamo kuro sandėlio (po kapitalinio remonto bus siuntinių terminalas) projektuojama naujos statybos paslaugų pastatas, siuntų priėmimo pas. Šalia esamos degalinės (po kapitalinio remonto bus garažas) statomas naujas pastatas - garažas. Šie pristatomi statiniai turės autonomiškas konstrukcijas ir nebus susijęs su esamų statinių lakančiosiomis konstrukcijomis.

Pastatai (naujas paslaugų pastatas ir garažų grupė) savo panašiais gabaritais atkartos vienas kitą ir taps statinių komplekso akcentais. Vizualiai teritorijai suteiks konceptualumo, urbanistinės ritmikos.

Sklypas pietvakarių kryptimi ribojasi su keliu, šiaurės rytų kryptimi - vyraujančiu pramoniniu užstatymu, o pietryčių kryptimi - gyvenamojo tipo paskirties namais. Artimiausi statiniai už sklypo ribos yra ~35m atstumu. Atstumas nuo sklypo iki Utenos centro yra apie 2,5km.

1.4. Kultūros paveldo vertybės

Pagal kultūros vertybių registrą sklypas nepatenka į nekilnojamų kultūros vertybių teritorijos apsaugos zoną.

2. Sklypo plano sprendiniai

2.1. Statinių išdėstymas sklype

Paslaugų pastato orientacija sklype numatoma atsižvelgiant į esamą sandėlio ( 6F1p) padėtį plane, vidinę siuntų perskirstymo schemą. Pastatas projektuojamas vieno aukšto, vientiso tūrio, vienšlaičiu minimalaus nuolydžio stogu. Pastate siuntos, kroviniai nebus sandėliuojami, projektuojami trys pagrindiniai vartai siuntų priėmimui / išdavimui. Projektuojami treji įėjimai į pastatą, pagrindinis nuo A14 kelio pusės.

Naujas garažas vizualiai pratęs buvusios degalinės tūrį. Apdaila projektuojama vientisa. Taip suvienodinami garažų grupės ir naujo paslaugų pastato išoriniai gabaritai. Garažuose (naujame ir buvusioje degalinėje) numatomas dviejų automobilių laikymas, pagal poreikį - taisymas savo reikmėms. Buvusios degalinės pastate numatoma katilinė, buitinės patalpos darbuotojams.

Siuntų tarnybos automobilių apžiūrai, prie šiaurinės sklypo ribos projektuojamos dvi stoginės.

2.2. Inžineriniai tinklai

Projektu projektuojami nauji vandentiekio tinkai (įvadas iš Lanko g.), buitinių nuotekų tinklai (išvadas į Lango g.) ir paviršinių nuotekų tinklai. Paviršinės nuotekos nuo užterštų teritorijų bus valomos (surenkami naftos produktai) ir išleidžiamos į melioracijos griovį sklypo ribose.

Elektra statiniams projektuojama nuo esamo paskirstymo skydo buvusios degalinės pastate.

2.3. Altitudžių parinkimas, teritorijos vertikalinis planavimas, lietaus vandens nuvedimas

Vertikalinis sklypo planavimas projektuojamas atsižvelgiant į esamą reljefą, gretimas teritorijas, landšaftinio projektavimo ypatumus, paviršinio vandens surinkimo ir valymo būtinybę.

Stengiamasi kuo mažiau keisti esamą žemės reljefą.

2.4. Išorinio ir vidinio transporto judėjimo organizavimo principai

Į sklypą patenkama iš esamo A14 kelio. Yra įrengti dveji įvažiavimai į sklypą. Dangos sklypo plane rekonstruojamos tik sklypo ribose, įvažų vietos ir gabaritai nekeičiami.

2.5. Teritorijos pritaikymas žmonėms su negalia

Teritorija ir pastatas projektuojami pritaikant žmonėms su negalia. Prie pagr. įėjimo įrengiama rampa. Paslaugų pastate įrengiamas sanitarinis mazgas pritaikytas žmonėms su negalia.

2.6. Projektinių sprendinių atitiktis kitiems dokumentams

Projektas neprieštarauja esminiams statinio, architektūros, kraštovaizdžio formavimo, nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių, trečiųjų asmenų interesų apsaugos reikalavimams.

Dėl tinklų statybos už sklypo ribos, valstybinėje žemėje bus gaunami NŽT pritarimai.

3. Funkcija

Statinių komplekso konversijos esmė pritaikyti buvusios degalinės teritoriją ir statinius siuntų priėmimui, paskirstymui ir išsiuntimui, taip pat paslaugos tiekėjų automobilių priežiūrai.

Tiesiogiai sveikatai ar gyvybei pavojingi daiktai, sprogios ar kitos labai degios medžiagos statiniuose nebus saugomos ar siunčiamos.

Statinių vieta sklype, jų konstrukcijų medžiagiškumas bus projektuojamas įvertinant ir laikantis visų gaisrinės saugos reikalavimų. Gaisro rizikos požiūriu esamų statinių būklė tik gerinama - nebebus saugomos degios ir sprogios medžiagos. Pastatuose iš esmės nebus intereso siuntinius sandėliuoti. Terminalo funkcija - kuo greičiau jas išrūšiuoti, perduoti kurjeriams ir išsiųsti. Siuntų paskirstymo laikas periodinis (pora valandų per dieną) ir labai intensyvus.

Aplinkosaugos požiūriu - projektu situacija bus tik gerinama, teritorijos paviršinės nuotekos bus valomos naujais, moderniais ir efektyviais įrenginiais.

Urbanistiniu požiūriu sutvarkyta apleista teritorija ir esami statiniai pakels aplinkinių sklypų vertę, taip pat pagerins miesto įvaizdį. Socialiniu aspektu - atsiras daugiau darbo vietų.

Paslaugų ir garažų paskirties pastatų, inžinerinių tinklų statybos ir sandėliavimo paskirties pastato kapitalinio remonto projektas Paslaugų ir garažų paskirties pastatų, inžinerinių tinklų statybos ir sandėliavimo paskirties pastato kapitalinio remonto projektas

Informacijos šaltiniai: tekstas, foto - Utenos rajono savivaldybė 2017-01-31.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 117

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka