2023 m. gruodžio 06 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Savivaldybė Tarptautiniai ryšiai Lidšiopingas, Švedija
( Balsų 1 )

herbas_lidkopingasLidšiopingas (Lidköping) – pietvakarių Švedijos miestas, Vestra Jotalandao provincijoje. Jis yra 112 km į šiaurės rytus nuo Geteborgo, įsikūręs ant Venerno ežero kranto, gyventojų skaičius - 27941.

1997 metų liepos 7 dieną Utenos rajono taryba patvirtino bendradarbiavimo sutartį, sudarytą 1997 metų birželio 12 dieną, tarp Švedijos Lidčopingo savivaldybės ir Utenos rajono savivaldybės. Savivaldybės nusprendė keistis žiniomis ir patyrimu šiose srityse: pagyvenusių žmonių priežiūra, vietos demokratijos vystymas, laisvo verslo vystymas, rajono šildymas, atliekų surinkimas ir nutekamųjų vandenų sistema.

LidšiopingasLidšiopingasLidšiopingas - aikštėje

Švedijos karalystė (Konungariket Sverige) - valstybė Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Švedija ribojasi su Suomija rytuose ir Norvegija vakaruose, o pietuose Oresundo tiltu jungiasi su Danija.

veliava_svedijaŠvedijos plotas - 450 295 km². Ji yra trečia pagal dydį šalis Europos Sajungoje pagal plotą. Čia gyvena apie 9,2 milijono gyventojų. Švedijoje labai mažas gyventojų tankis - 21 gyventojas 1 kvadratiniame kilometre. Šalies pietuose gyvena žymiai daugiau žmonių negu šiaurėje. Apie 85% gyventojų gyvena miestuose, prognozuojama, kad šis skaičius didės. Švedijos sostinė yra Stokholmas, kuris taip pat yra ir didžiausias miestas šalyje su 1,3 milijono gyventojų. Antras pagal dydį miestas yra Geteborgas su 0,5 milijono gyventojų, trečias - Malmė.

Švedija yra konstitucinė monarchija, turinti parlamentą bei aukštai išvystitą ekonomiką. Ji užima pirmą vietą pasaulyje pagal demokratinį indeksą bei septintą pagal žmogaus socialinės raidos indeksą. Nuo 1995 metų sausio 1 dienos Švedija yra Europos Sąjungos bei TEBIPO narė.

Švedijos valstybė susikūrė viduramžiais. XVII amžiuje ji išplėtė savo teritorijas ir tapo Švedijos imperija. Kai kurios teritorijos buvo prarastos XVIII ir XIX amžiuose. Rytų Švedija, dabartinė Suomija buvo atimta Rusijos 1809 metais. Po 1814 metų karo, kuriame dalyvavo ir Švedija, prie jos buvo prijungta Norvegija. Norvegijos ir Švedijos sąjunga iširo. Nuo tada, Švedija iki šiol nedalyvauja karuose ir laikosi neutraliteto politikos.

Informcijos šaltiniai: tekstas - Vikipedija, Utenos rajono savivaldybė, foto - Lidköping Online.

Įrašai

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 140

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka