2023 m. gruodžio 06 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Savivaldybė Tarptautiniai ryšiai Pontinija, Italija
( Balsų 0 )

herbas_pontinijaPontinija (Pontinia) - miestas įkurtas 1934 metais, plotas - 11224 ha, gyventojų skaičius - 12884.

1998 metų kovo 10 dieną Utenos rajono taryba patvirtino 1998 metų vasario 10 dieną sudarytą bendradarbiavimo sutartį tarp Utenos rajono savivaldybės ir Pontinijos savivaldybės Italijoje. Giminingi miestai susitarė keistis žiniomis ir patyrimu šiose srityse: vietos demokratijos vystymas, laisvo verslo vystymas, sveikatos apsauga. Taip pat sutarta kurti kontaktus tarp Pontinijos ir Utenos gyventojų, suteikti miestų gyventojams (piliečiams) galimybę keistis žiniomis ir patyrimu skirtingose srityse.

PontinijaPontinijaPontinija

Italija (Italia) - kalnuota šalis, išskyrus Po lygumą šalies šiaurėje, nusidriekusi nuo Alpių iki Viduržemio jūros vidurio. Jai priklauso Sicilijos, Sardinijos, Elbės ir apie 70 kitų mažesnių salų. Žemyninėje Italijos dalyje yra dvi mažos nepriklausomos valstybės: Vatikanas Romoje ir San Marino Respublika. Italijos bendras plotas - 301 263 km², gyventojų skaičius - 60 mln.

veliava_italijaItalijoje yra dviejų rūmų parlamentas, kurį sudaro Senatas (Senato della Repubblica) – aukštieji rūmai, ir Deputatų Rūmai (Camera dei Deputati). Rinkimai vyksta kas penkeri metai.

Pagrindinės šalies ekonomikos šakos yra turizmas, mados industrija, mašinų, cheminių medžiagų, motorinių transporto priemonių ir maisto produktų gamyba. Šiauriniai Italijos regionai yra turtingiausi, matuojant pagal pajamų dalį vienam gyventojui.

Apeninų pusiasalyje buvo didžiulės Romos imperijos, palikusios milžinišką archeologinį, kultūros ir literatūros palikimą, centras, vėliau čia gimė viduramžių humanizmas ir prasidėjo Atgimimo epocha. Tai toliau padėjo formuoti Europos politinę mintį, filosofiją ir menus. Šiame procese dalyvavo tokie žmonės kaip Machiavelli, Dante, Leonardo da Vinci ir Galileo.

Įžymių Italijos menininkų sąrašas tikrai ilgas, be kitų jame yra Giotto, Botticelli, Leonardo, Michelangelo, Tintoretto ir Caravaggio. Šalyje gimė ir operų kompozitoriai Verdi ir Puccini, režisierius Frederico Fellini.

Italijos virtuvė – viena įvairiausių ir labiausiai rafinuotų Europoje – nuo pikantiškų Neapolio ir Kalabrijos skonių iki Ligūrijos pesto patiekalų ir Italijos Alpių sūrio patiekalų bei rizoto.

Informacijos šaltiniai: tekstas - Vikipedija, Utenos rajono savivaldybė, Europos Sąjungos portalas, foto - panicucci, Maurizio De Marchi, Marcelo Tambascia.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 162

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka