2023 m. gruodžio 06 d. trečiadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Straipsniai apie Uteną Lenino keliu Žmonėms rūpimais klausimais
( Balsų 0 )

spauda lenino keliu Mūsų interviu.

Redakcija per laiškų dekadas, skaitytojų konferencijas, laiškais gauna nemaža klausimų. Į dažniau pasitaikančius mūsų korespondentas paprašė atsakyti rajono vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoją, plano komisijos pirmininką K. ŽALALĮ.

KLAUSIMAS. Kokie reikalai dėl kultūros namų statybos mieste? Jei bus statomi - kada ir kokio dydžio?

ATSAKYMAS. 1983 metais gautas leidimas projektuoti mieste kultūros namus, pritaikant tipinį projektą. Kadangi tipinis projektas architektūriniu ir kitais požiūriais mūsų poreikių nepatenkino, pagaliau gautas leidimas dalinai jį pakeisti. Projektas jau ruošiamas. Statyba bus pradėta 1987 ir baigta 1988 metais.

Kultūros namuose bus 600 vietų žiūrovų salė su gera scena, 250 kvadratinių metrų šokių salė, patalpos įvairių ratelių ir būrelių darbui, administracinės ir ūkinės patalpos. Kartu su kultūros namų statyba, prie jų bus įrengtas gražus skveras.

Kultūros namų ir skvero sąmatinė vertė apie 2 milijonus rublių. Statys statybos trestas-aikštelė.

KLAUSIMAS. Girdėjome apie naujo gyvenamojo rajono statybą už T. Tilvyčio vidurinės mokyklos. Prašome papasakoti apie tai plačiau.

ATSAKYMAS. Prie Krašuonos upelio projektuojamas II gyvenamųjų namų kvartalas (I kvartalas baigiamas užstatyti bendrabučiais ir gyvenamaisiais namais) užims 12 hektarų. Šiaurinėje pusėje jis ribosis su bendrabučių kvartalu ir Tauragnų gatve, rytinėje - su TSO, vakarinėje - T. Tilvyčio vidurine mokykla. Bus statomi penkių ir devynių aukštų namai (iš viso 59 namai su 1 300 butų). Kvartale bus pastatyta 1284 vietų vidurinė mokykla, 280 vietų lopšelis-darželis, visuomeninis centras, nutiesta nauja gatvė.

KLAUSIMAS. Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno bei kitose gatvėse būna užsikimšusios vandens pralaidos, susmegę šaligatviai. Kada bus tvarkoma senoji miesto dalis?

ATSAKYMAS. Gyventojų priekaištai teisingi. Senosios miesto dalies gatvės neturi lietaus kanalizacijos. Vanduo nuteka žemiausioje gatvės vietoje per įrengtus surinkėjus ir pralaidas. Pralaidos ir surinkėjai turi būti gerai prižiūrimi, išvalomi. Deja, komunalinių įmonių kombinatas dažnai blogai prižiūri tuos įrengimus. Dėl to Basanavičiaus ir Meldų gatvių sankryža bei kai kurios kitos vietos per pavasario polydį buvo apsemtos. Nekaip prižiūrima ir lietaus kanalizacija, todėl Metalo, Aukštaičių gatvėse telkšojo vanduo. Reikia kur kas geriau prižiūrėti gatves. Šaligatviai vietomis blogi. Pernai darbų vykdytojo baras dirbo Algirdo gatvėje. Šiemet daugiau bus tiesiama šaligatvių senamiestyje: Basanavičiaus, Gedimino, Plachotno, Pergalės ir kitose gatvėse.

KLAUSIMAS. Kada bus panaikinta bala prie „Rasos“ parduotuvės?

ATSAKYMAS. Anksčiau tą balą panaikinti trukdė per ją einantys kabeliai. Pernai jų iškėlimui buvo įrengta kanalizacija šaligatvio zonoje. Rajono vykdomasis komitetas kreipėsi dėl kabelių iškėlimo į Jų eksploatuotojus. Tai padarius, minėta teritorija bus sutvarkyta. Norėtųsi, kad atitinkamos organizacijos, jų atstovai Utenoje greičiau pasirūpintų kabelių iškėlimu.

KLAUSIMAS. Jau seniai pastatytas paštas, bet be jokios reklamos, įėjimo durys „užlopytos“ fanera. Kodėl netvarkomi kai kurie rajkoopsąjungai priklausantys pastatai?

ATSAKYMAS. Teisingai, miesto prekybos įstaigų pastatų išvaizda turėtų būti gražesnė. Geriau turėtų būti prižiūrimas paštas, tvarkoma ryšių reklama, prižiūrimi kiti administraciniai pastatai. Rajono architekto tarnyba, miesto vykdomasis komitetas turi padidinti reiklumą minėtoms organizacijoms. Visur yra galimybės geriau tvarkyti pastatų išorę ir aplinką. Apie tai liudija ir geri pavyzdžiai mūsų mieste. Rajono vykdomajame komitete, svarstant rajkoopsąjungos veiklą, nurodyta sutvarkyti pastatų eksterjerą. Geriau turėtų būti prižiūrima kai kurių švietimo, sveikatos apsaugos įstaigų pastatų išorė.

KLAUSIMAS. Kodėl mieste nėra užeigos šeimoms su vaikais?

ATSAKYMAS. Artimiausiais metais mieste nenumatoma atidaryti maitinimo užeigos šeimoms su vaikais. Buvo įrengta vasaros tipo kavinėlė vaikams S. Nėries gatvėje, bet dėl lankytojų stokos teko ją panaikinti.

KLAUSIMAS. Miestas perkrautas transportu. Ar bus nutiestas apvažiavimas tranzitiniam transportui?

ATSAKYMAS. Artimiausiu metų nenumatyta nutiesti apvažiavimą.

Informacijos šaltinis: tekstas iš laikraščio "Lenino keliu" 1985-06-04.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 146

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka