2023 m. gruodžio 11 d. pirmadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Straipsniai apie Uteną Utenis Ir vėl apvažiavimas
( Balsų 0 )

spauda utenisUteniškiai juokauja, kad kiekviena rajono valdžia savo darbą pradeda nuo miesto apvažiavimo, bet nė vienai neužtenka jėgų jį padaryti. Juokas juokais, tačiau apie dūstantį mūsų miestą tikrai seniai kalbama, ieškoma išeities, kaip didžiausią transporto dalį "išvyti" iš pagrindinės Basanavičiaus gatvės. Neabejingi šiai problemai ir dabartiniai savivaldybės vyrai. Ir labai norisi tikėti, kad šį kartą jų sumanymai tikrai bus įgyvendinti.

Apie tai, kokie tie planai realybėje, pasakoja valdybos valdytojo pavaduotojas J. PILIPAVIČIUS.

 

Šį kartą tikrai miesto apvažiavimas neliks kažkieno tai fantazija. Jau ruošiamas pietinio apvažiavimo Zarasai - Kaunas pirmojo etapo darbo projektas. Jo vertė 46 tūkstančiai rublių. Kelio atkarpos ilgis 6,3 kilometro, orientacinė sąmatos vertė - trys milijonai rublių.

Pirmasis pietinio apvažiavimo statybos etapas prasideda Zarasų kelio susikirtime ties kryžiumi (netoli užtvankos). Tada tęsiasi senuoju Klovinių kaimo keliuku, Tauragnų plentu, priartėja prie geležinkelio ir lygiagrečiai su juo įsirėžia į Švenčionių kelią.

Tiesiant pirmąją apvažiavimo atkarpą, viena rimčiausių problemų "Krašuonos" agrofirmos drėkinami daržovių laukai, kurie atsiduria pakeliui. Atitinkamas sprendimas jau rastas.

Antrasis apvažiavimo statybos etapas - Švenčionys - Kaunas. Šiuo metu ruošiama trasa, atliekamas techninis - ekonominis skaičiavimas. Ši kelio atkarpa, kurios ilgis taip pat 6,3 kilometro, išves į Kauno plentą ties miesto riboženkliu. Teks kirsti geležinkelį, o tai vėl papildomi darbai, lėšos.

Lygiagrečiai su pietiniu miesto apvažiavimu paruošta laikinojo apvažiavimo dokumentacija. Kitaip neįmanoma, nes transporto srautą vis tik reikia kažkur nukreipti. Vėliau, užbaigus pietinį apvažiavimą, laikinasis liks gatve, kuria naudosis tos teritorijos gyventojai.

Apvažiavimo statybos trukmė priklausys nuo rajono biudžeto. Turėsime daugiau pinigų, greičiau įrengsime. Galvojama, kad visi darbai truks maždaug dešimtmetį. Žinoma, nemažas laiko tarpas, tačiau ir darbai laukia sunkūs, dideli. Tiesiog jaučiame didžiulį dėkingumą "Krašuonos" ir Biliakiemio ūkių vadovams, per kurių žemes tiesiamas apvažiavimas.

Jeigu jie nesuprastų reikalo esmės, neremtų, nepritartų specialistų pasiūlymams, susidarytų gana rimtų kliūčių ruošiant projektą, atliekant konkrečius kelio statybos darbus.

Be abejo, naujasis apvažiavimas nepatiks tiems žmonėms, pro kurių langus jis nusities. Tik kaip rasti tokį sprendimą, kad visiems būtų gerai. Miestas yra miestas, ir čia esamų namų, individualių žemės sklypų nei nugriausi, nei kitur perkelsi. Būtų labai gerai, kad visi iki vieno miestiečiai teisingai suprastų busimojo apvažiavimo svarbą, reikalingumą. Nukreipus pagrindinį automašinų srautą juo, mieste smarkiai praskaidrės oras. Vadinasi, juo kvėpuosime visi mes ir mūsų vaikai. Manau, dėl to verta užmiršti savo mažą nuoskaudą.

Paruošė E. BARSKEVIČIENĖ

Informacijos šaltinis: tekstas iš laikraščio "Utenis" 1990-12-18.

Įrašai

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 116

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka