2023 m. gruodžio 11 d. pirmadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Straipsniai apie Uteną Utenis Gyvenimo ratas sukasi tarp rūpesčių ir problemų
( Balsų 0 )

spauda utenisInformacija iš spaudos konferencijos Utenos rajono savivaldybėje. Su žiniasklaidos darbuotojais susitiko rajono meras Edmundas Pupinis bei kiti savivaldybės administracijos darbuotojai.

Išgyventa be skolų

Utenos rajono biudžetas, palyginti su pernykščiu, sumažintas 4,3 proc. Vėliau dar lėšų buvo skirta, bet laimėjo tos savivaldybės, kurios sunkiai vertėsi, o uteniškė išgyveno be skolų. Tai, pasak mero E. Pupinio, verčia itin taupyti lėšas.

Manoma, kad įvairiems viešiesiems darbams galima būtų seniūnijose panaudoti ugniagesių punktų darbuotojus. Sakysim, jie budi ir, jei neįvyksta nelaimė, laikas eina tuščiai. Bus bandoma tartis su seniūnais, kad tą laiką būtų galima panaudoti darbui visuomenės labui. Be abejo, visais atvejais žinant, kur tuo metu ugniagesiai dirba, kad, esant nelaimės signalui, tuoj pat jie išvyktų į įvykio vietą.

 

Ekonomikos ir finansų skyriaus vedėja Alma Vedrickienė irgi išvardino ne itin džiugių skaičių, bet didesnio pesimizmo neišreiškė. Praeitų metų biudžeto mokestinių pajamų planas įvykdytas - 92,9 proc., iki jo trūko beveik 3 milijonų litų. Bet svarbiausia, jog neįsiskolinta.

Savivaldybės administratorius Leonas Rutkauskas sakė, jog tai daug lėmė prieš keletą metų priimti, tada atrodę nepopuliarūs, sprendimai dėl savivaldybės įstaigų darbo pertvarkymo. Dabar gi tas įdirbis duoda derlių.

Aplinkkelis veiks

Būta nepatenkintų eismo dalyvių dėl aplinkkelio laikino uždarymo. Tai tapo nepatogu toms bendrovėms, kurios iš pramoninio rajono išveža ir įsiveža įvairią produkciją, žaliavas ir medžiagas. Dabar eismas aplinkkeliu bus atidarytas. Tik šiuo ruožu kol kas negalės naudotis tranzitinis transportas.

Remontuoti ir pastatai, ir gatvės

Rajono mero pavaduotojas Vaclovas Samuolis pasidžiaugė, jog Utenoje nemaža padaryta remontuojant gatves, ypač - J. Basanavičiaus. Sutvarkytos “Saulės” gimnazijos bei Daugailių pagrindinės mokyklos patalpos. Šiemet numatyta remontuoti miesto Dauniškio vidurinę mokyklą, vaikų darželį “Gandrelis”.

Apie pasikeitimus pateikė informacijos ir Utenos rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Alvydas Puodžiukas. Suremontavus “Saulės” gimnazijos patalpas, čia moksleiviams po žiemos atostogų nereikia mokytis antrojoje pamainoje. Remontuojant Daugailių pagrindinę mokyklą, sutvarkytos muziejaus patalpos, sanitariniai mazgai, įrengti dušai, į pastatą persikėlė ir ambulatorija.

Mieste bus trys vidurinės

Pasak Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo Alvydo Puodžiuko, mieste su 12 klasių komplektais (11 - 12 - se bus ir profilinis mokymas) Utenoje liks “Saulės”, A. Šapokos ir Dauniškio vidurinės mokyklos, o kaimo vietovėse - Užpalių vidurinė. Kitos bus su mažesniu klasių komplektu.

Moterų mirė daugiau, o tarp savo valia išėjusių Anapilin - vyrai

Pablogėjo rajone demografinė būklė. Palyginti su 1998 - siais, pernai gerokai sumažėjo gimstamumas. 1999 - siais mieste ir kaimo vietovėse gimė 492 kūdikiai, tačiau mirė 552 žmonės. Taigi minusas - 60.

Kaip informavo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vanda Bernotienė, pirmąsyk pernai mirė daugiau moterų, kai kitais metais Anapilin išėjusių vyrų skaičius buvo didesnis. Tačiau tarp savo valia pasitraukusių iš gyvenimo - visi aštuoni vyrai. Iki 20 metų - 1, kitiems nuo 20 ir daugiau kaip 60 metų. O tarp ligų, kurios baigėsi mirtimi, “pirmavo” aterosklerozė, išeminė širdies liga bei vėžys.

Mažėja ir besituokiančiųjų. Pernai 40 santuokų buvo mažiau negu užpernai. Čia dirbtinai iškyla vienišų mamų problema. Vis madingiau tampa gyventi nesusituokus, nes vienišos motinos už vaikus gauna pašalpą, kuri kartais būna vienintelis šeimos pragyvenimo šaltinis.

Gerokai šoktelėjo ištuokų. 1999 - siais rajone jų užregistruota 144 daugiau negu 1998 - siais.

Kerta šaką, ant kurios sėdi

Džiaugiasi žmonės, jog mieste atsiranda vis daugiau oficialių privačių keleivių vežėjų. Dabar Utenoje kursuoja keletas mikroautobusų. Jų vairuotojai, kaip ir visuomeniniame transporte, paėmę pinigus, keleiviams turi duoti bilietus. Tačiau, kaip sakė rajono savivaldybės kontrolierius Algimantas Demenius, taip nebūna. Kontrolierius su nerimu kalbėjo, jog keleiviai tokius vairuotojus užstoja: girdi, kam mums tie bilietai, argi gaila žmogui, kad gaus keliasdešimt centų? Neseniai bilietų tikrintoja buvo iškoliota ne vairuotojo, o mikroautobuso keleivių... O juk neduodi žmogui bilieto, apgauni valstybę: nesumoki tam tikros dalies mokesčių.

- Keista, sakė meras E. Pu-pinis, - žmonės gina nesąžiningą. O kai laiku neišmokamos algos, piktinamasi. Tai iš kur paimsi pakankamai lėšų, jei ne visi mokesčių mokėtojai sąžiningi?

Per du milijonus keleivių

Rajono savivaldybės spaudos konferencijoje dalyvavo ir SP UAB “Utenos autobusų parkas” direktorius Albertas Semėnas. Dabar parke 53 autobusai. Dar prieš trejetą metų jie buvo varomi benzinu. Šiuo laiku čia tokių autobusų vienas, kurio variklis veikia ir dujomis, ir benzinu, kiti - dyzeliniai. Tai gerokai atpigino pervežimų savikainą.

Pernai bendrovės vairuotojai pervežė 2 mln. 249 tūkstančius keleivių, tarp jų mieste - milijoną 456 tūkstančius. Pajamos - 2,8 mln. litų. Lengvatiniams keleivių pervežimams rajono savivaldybė parkui skyrė 0,7 mln. litų.

Mindaugas STUNDŽIA

Informacijos šaltinis: tekstas iš laikraščio "Utenis" 2000-01-13 4(1656).

Įrašai

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 64

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka