2024 m. liepos 20 d. šeštadienis
Orai Utenoje Utenos autobusų stoties eismo tvarkaraščiai Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras Utenos rajono savivaldybės informacija Utenos internetinė televizija Utenos radijas Televizijos programa Valiutų kursai
Dienos vardadieniai:
Dienos patarlė:
Horoskopas: Metai:

show01

 • Senamiestis

  Utenio aikštė

 • Centras

  Skulptūra "Vaivorykštė"

 • Vyžuonos parkas

  Sporto arena

 • Dauniškis

  Dauniškio parkas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Paminklinis akmuo miesto įkūrimui

 • Dauniškis

  Kultūros centras

 • Senamiestis

  Vyžuonėlio ežeras

 • Aukštakalnis

  Auikštakalnio daugiaaukščiai

 • Aukštakalnis

  Oro balionų fiesta

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero fontanas

 • Dauniškis

  Dauniškio ežeras

 • Dauniškis

  Dauniškio ežero tiltas

Projektai Utenoje Susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų rekonstravimo projektas
( Balsų 1 )

Susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų rekonstravimo projektasTechninio projekto pavadinimas: Susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų Gaspariškių g. ir Aukštakalnio g., Utenoje, rekonstravimo projektas. Statybos geografinė vieta: Aukštakalnio, Gaspariškių ir Vilties gatvės, Utenos miestas. Statinio paskirtis: gatvės (8.2). Statytojas: Utenos rajono savivaldybės administracija. Projektuotojas: UAB „Inžinerinis projektavimas". Projekto vadovas: Jonas Veigneris. Projektinių pasiūlymų autorė: Rūta Akučkaitė.

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

1. BENDROS ŽINIOS

Projektinio pasiūlymo metu numatoma įrengti 239m. ilgio, 6-9m. pločio, 2-3 eismo juostų D1 kategorijos gatvę su asfaltbetonio danga, 1,50m. pločio trinkelių dangos šaligatviais abiejose kelio pusėse ir 2,00m. pločio asfaltbetonio dangos dviračių taku kairėje gatvės pusėje. Trijų juostų gatvė siaurinama iki dviejų nuo pirmosios nuovažos pabaigos. Taip pat įrengiama sankryža, ir nuovaža į kelią su žvyro danga.

Inžinerinius geodezinius matavimus atliko UAB „Inžinerinis projektavimas“ Nr. 1GKV-1475 geodezistas Aivaras Mintauskas.

Projektą numatoma vykdyti 1 etapu.

Projektiniai pasiūlymai rengiami remiantis sutartimi su Utenos rajono savivaldybės administracija ir šias dokumentais:

 • Projektinių pasiūlymų užduotimis
 • Projektinių pasiūlymų privalomaisiais dokumentais
 • Galiojančiais normatyviniais dokumentais

2. ESAMA PADĖTIS

Tvarkomas objektas yra Utenos mieste, dalyje Gaspariškių g., ir Aukštakalnio g. apribotoje Kupiškio ir Gaspariškių gatvėmis.

Esama rekonstruojama Gaspariškių gatvės dalis šiuo metu yra su smėlio-grunto danga, yra du įvažiavimai: į Vilties g. (asfalto danga) ir Bokšto (žvyro danga).

Esama rekonstruojama Aukštakalnio gatvės dalis yra su asfalto danga, jos dešinėje pusėje yra įrengtas pėsčiųjų takas, o gatvės pradžioje, kairėje pusėje apleista stovėjimo aikštelė. Šalia rekonstruojamų gatvių statomas prekybos centras į kurį planuojamas įvažiavimas iš šios gatvės, todėl numatoma įrengti platų įvažiavimą pro kurį į sklypą įvažiuotų ir lengvieji automobiliai, ir aptarnaujantis sunkusis transportas.

2.2 Reljefas

Esamas reljefas nekeičiamas, išsaugomas esamas.

2.3 Karjerai

Karjerą, pagal reikalingų karjerinių medžiagų charakteristikas pasirenka rangovas.

2.4 Dirvožemis

Prieš darbų pradžią dirvožemį iš statybvietės numatoma nustumti į dirvožemio sandėliavimo vietas. Vėliau šį dirvožemį panaudojant pažeistų vietų rekultivavimui, atstatymui ir užpylimui augaliniu sluoksniu.

2.5 Vanduo

Rekonstravimo darbų teritorijoje ir šalia jos nėra jokių vandens telkinių.

2.6 Augalai

Atliekant statybos darbus, darbų zonoje auga medžiai ir menkaverčiai krūmai, kurių išsaugoti neįmanoma. Medžiai bei krūmai kertami tose vietose, kuriose neįmanoma jų išsaugoti, kertamų medžių kiekis priklauso nuo tako trasos parinkimo ir tikslinamas darbo projekto metu.

2.7 Geologinės ir hidrologinės sąlygos

Atlikti geologiniai tyrimai – 2 gręžiniai 5,0m gylio. Gruntinis vanduo nepasiektas.

2.8 Kultūros paveldas

Objektas nepatenka į jokias saugomas teritorijas.

3. PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI

3.1. Trasa

Gatvės trasa tiesinama, siekiant užtikrinti statesnį susikirtimą su Gaspariškių ir Vilties gatvėmis, bei sklandesnį ir saugesnį eismą. Nuovažos pratęsiamos tiek, kad jas būtų galima suvesti į esamas gatvių trasas.

3.2 Dangos

Gatvė įrengiama su asfalto danga, šaligatviai - trinkelių danga, o dviračių takas raudono asfalto danga.

3.3 Dviračių eismas

Dviračių takas įrengiamas kairėje gatvės pusėje, dėl numatomų srautų į šiuo metu statomą prekybos centą. Dėl patogumo ir aiškumo įrengiama raudono asfalto danga. Susikirtimuose su gatvėmis ar nuovažomis įrengiami nuožulnūs įvažiavimo bortai, dangą numatoma tolygiai sumažinti iki važiuojamosios dalies aukščio.

3.4 Pėsčiųjų eismas

Projektuojamas šaligatvis kairėje gatvės pusėje įrengiamas suvedant jį su prekybos centro teritorijoje esamu pėsčiųjų taku. Šaligatvis atskiriamas nuo dviračių tako jį paaukštinant 5cm, siekiant žmones sulaikyti nuo naudojimosi dviračių taku ir efektyviau atskirti pėstiesiems ir dviratininkams skirtas erdves. Ties sankryžomis įrengiami nuožulnūs įvažiavimo bortai.

3.5 Želdiniai

Gatvės dalyje, kur įrengiama platesnė (2,30m) šoninė skiriamoji juosta numatoma įrengti žaliąją zoną užsodinant viena eile aukštais krūmais (pvz.: Gluosnialapis kaulenis (lot. Cotoneaster salicifolia), Puskiparisis lausono (lot. Chamaecyparis pisifera)) arba neaukštais medžiais (pvz. Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo bilboa). Kitur šoninė skiriamoji juosta užsėjama veja.

3.6 Sprendimai žmonių su negalia reikmėms

Prieš pėsčiųjų perėjas projektuojamoje sankryžoje bei prieš projektuojamą nuovažą į žvyrkelį numatoma įrengti įspėjamuosius paviršius. Pėsčiųjų take nebus kliūčių negalią turintiems žmonėms, kad nebūtų ribojamas jų judėjimas ir veikla. Susikirtimuose su gatvėmis ar nuovažomis pėsčiųjų tako dangą numatoma tolygiai sumažinti iki važiuojamosios dalies aukščio. Per visą tako ilgį numatomas reljefinės trinkelės (su kauburėliais ir vedimo juostelėmis).

3.7 Inžineriniai tinklai

Techninio darbo projekto metu numatomas paviršinio lietaus vandens nuvedimas, apšvietimas, ryšių tinklų iškėlimas.

3.8 Baigiamieji darbai

Baigus darbus atstatomos pažeistos vietos. Vykdant tvarkybos darbus prieš darbų pradžią iš statybvietės nustumtas į dirvožemio sandėliavimo vietas dirvožemis panaudojamas pažeistų vietų rekultivavimui ir atstatymui.

Susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų rekonstravimo projektas Susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų rekonstravimo projektas

Informacijos šaltiniai: tekstas, foto - Utenos rajono savivaldybė 2019-04-03.

Prisijungti

Dabar lankosi

Mes turime svetainėje prisijungusių svečių 100

Senoji svetainė

senoji_svetaine

Atsitiktinė nuotrauka